Doğalgazlı Şömineler

Doğalgazlı Şömineler

Doğalgazlı Şömineler

08.04.2016
Admin

Doğalgazlı Şömine Fiyatları ve Avantajları

 

Doğal Gazlı şöminelerde,  LPG ve  doğal gaz kullanılmaktadır.

Gün geçtikçe büyüyen  doğalgazlı şömine pazarında, Avrupa firmaları, ürün yelpazelerini hızla büyütüyor. Yakın zamana kadar bir veya iki farklı modelle yetinmek zorunda olduğunuz bu alanda bugün odunlu şömine haznelerinde bulunan hemen her formda doğalgazlı hazne bulma şansınız var. Kare, lineer, L tipi, U tipi, çift taraflı, üç taraflı üretilen hazneler her çeşit mimari tasarıma cevap verebiliyor.

 

Gazlı şömineler sadece bir tuşa basılarak uzaktan kumandayla yakılıp söndürülebilir ve alev yükseklikleri gene uzaktan kumandayla ayarlanabilir. Bu konforlu yanış; odun tedarik etme zorunluluğu bulunmaması, dışarı köz fırlatma riskinin olmaması, kül temizliği yapmayı gerektirmemesi gibi avantajlarıyla, bu işlerle uğraşmayı sevmeyen kullanıcılara cazip gelmektedir.

Doğalgazlı şömineler tüm cazibelerine karşın, gerçek odunlu şömine tutkunları için suni ürünlerdir. Bu doğrudur, fakat bugün doğru bir araştırmayla, gerçek aleve çok benzer bir yanış kalitesi ve kızaran seramik odun setleriyle oldukça doyurucu bir görsellik sunan ürünler bulmak mümkün.

 

Doğalgazlı şömineler, Türkiye’de sadece hermetik baca sistemiyle çalıştırılır. Bu baca sistemi kolay kurulumu sayesinde neredeyse her mekanda rahatça uygulanabilir.

Çalışacağınız firma mekanınızda keşif yapar, beğendiğiniz modelin ve gerektirdiği bacanın bu alana kurulup kurulamayacağına karar verir. Sonra ESGAZ yada bağlı bulunan doğalgaz dağıtım firması tarafından onaylı bir taahhüt firması , ESGAZ yönetmeliğinde belirtilmiş kriterlere göre; boruların ebatları, geçeceği yerler, doğalgaz tesisatının şeması, kullanılacak onaylı şömine haznesinin marka ve modelini içeren bir proje hazırlanır. Proje mail ile ESGAZ’a yollanır ve her şey uygunsa, 1 gün içerisinde onay alınır. Kurulum projeye uygun bir şekilde yapıldıktan sonra ESGAZ’dan gaz açma işlemi için randevu alınır, ESGAZ  yetkilisi gelir kontrollerini yapar ve gaz açma için uygunluk belgesini verir.

Artık doğalgazlı şöminenizin keyfini en güvenli şekilde çıkarabilirsiniz…

Gazlı bir şömine kullanmak isteyip de doğalgaz erişimi olmayanlar için haznelerin LPG ile çalışan alternatifleri bulunmaktadır.

DİĞER HABERLER

Elektrikli şömineler
Elektrikli şömineler Fiyatları ve Avantajları....
08.04.2016
Admin
Doğalgazlı Şömineler
Doğalgazlı Şömine Fiyatları ve Avantajları....
08.04.2016
Admin
Şömine Fiyatları
Piyasada Genel Şömine Fiyatları Nasıldır?....
07.04.2016
Admin
Şömineler'de Isı Odası Yapılması.
Şömineler'de Isı Odası Nasıl Yapılır.....
01.04.2016
Admin
Şömine Bacası Nasıl Olmalıdır?
Şömine Bacası Nasıl Olmalıdır?....
31.03.2016
Admin
İlk kez şömine yaptıracaklara tavsiyeler
İlk kez şömine yaptıracaklara tavsiyeler;....
29.03.2016
Admin
Eskişehir Şömine
Eskişehir'de Şöminenin Adresi King Şömine....
08.04.2016
Admin