10 Ağu

Şömine Bacası Nasıl Olmalıdır?ŞÖMİNE BACASI

Şömine Baca Yapımı

Şöminenizin verimli bir  şekilde çalışmasını ve yanma odasındaki zararlı gazları dışarıya taşıması için şömine  bacasının çap hesabının doğru yapılması gerekmektedir. Cihazın çıkışından itibaren 304 kalite paslanmaz düz modül boru kullanılmalı , gerektiğinde 45 derece dirsekler kullanılarak LODOS şapkası ile sonlandırılmalıdır. Zaman içinde olumsuzluklara sebep olduğu için FLEXİ boru işletmemizce kullanılmamaktadır.Bu durum toplam bütçeyi ciddi anlamda etkilemektedir. Şöminecinizin hangi tip boru kullandığını mutlaka sorunuz .

En iyi şöminelere sahip olsanız dahi daha küçük çaplı bir bacada çalışmaz ve tütme gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.Bu kontrollerin ve hesaplamaların baca konusunda bilgili kişiler tarafından yapılmasına özen gösteriniz.

King Şömine baca projelerinde, profesyonel bir işletme olan BACCA firmasıyla  çalışmaktadır. BACCA firması , paslanmaz baca üretiminde ülkemizin sayılı fabrikalarındandır ve üretimlerini titizlikle yapmaktadır.

Bacanın çelik borusu ve şaftı sadece şömine içindir , başka bir cihaz (soba , kuzine vb.) veyahut başka cihazların tesisatları (klima , havalandırma , elektrik ve güvenlik sistemi kabloları , anten kabloları ) bu sistemi paylaşamaz .

 Bir diğer husus ise çatınızdaki bacanızın çatı mahyasını (çatıdaki en yüksek noktayı) en az 40 cm, geçmesi gerekmektedir.

Diğer Blog Yazıları